Hakkımızda


BİZİM HİKAYEMİZİDE OKUMAK İSTERMİSİNİZ ? 

Hikayemiz üç kardeş Tahir. Necmi. Ergün Ayçiçek olarak 01.01.1989 da Trabzonda kalkınma mahallesinde Karadeniz Teknik Ünüversitesi girişindeki 70 metrekarelik bir binanın giriş katında cafe/Bistro açarak başladı.
 
Müşterimizin memnuniyeti ile birlikte iş yerimiz kısa sürede 320 metre kareye çıkardık ve bir adet fırın alarak pide ve börekte yapmaya başladık.
 
Genişlettiğimiz salonda müşterilerimizin isteği doğrultusunda müzikte yapmaya başladık ve bundan ilham alarak iş yerimizin ismini SERENAT (müzikle selamlama) olarak tescil ettirdik.

SERENAT UNLU GIDA NASIL DOĞDU ?

1996 yılında işlerimizi dahada geliştirmek adına ilk aldığımız fırında unlu gıda mamülleri üretmeye başladık.
Bugün halen 1500 metrekarelik alanda unlu gıda mamülleri üretmeye devam ediyoruz.Ürünlerimizi kendi pazarlama ekibimizle beraber Trabzon,  Rize, Artvin, Gümüşhane, Giresun, Ordu şehirlerine satış yapıyoruz. Ayrıca Türkiyenin bir çok şehrine lojistik fırmaların desteğiyle ürün satıyoruz.
 
SERENAT MAKİNA NASIL OLUŞTU ?

Unlu gıda üretimine başladıktan sonra bir çok makine ve ekipmanımızda zaman içinde arızalar oluşmaya başlayınca ortanca kardeşimiz Necmi Ayçiçek eğitimini makinalar üzerine aldığı ve bu konuda oldukça yetenekli olduğundan kullandığımız makinalarda çıkan arızaları gidermeye ve kendi işimiz için gerekli makinaları üretmeye başladı. Dolayısıyla biz üç kardeşin aklında yeni bir proje oluştu. Donanımlı bir atölye kurduk geçen yıllar içerisinde bu konuda oldukça deneyim ve tecrübe kazandık.
 
Makine üretiminde işimizin içinde olduğu için unlu gıdanın ihtiyaç duyduğu makinaların yapımına öncelik verdik (termoform gıda ambalaj. Galeta üretim hattı. Baklava hamuru açma makinesı) Bugün ürettiğimiz makinalar Avrupa. Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde hizmet vermektedir. Bundan ötürü önce ülkemize sonra sizlere faydalı olmaktan gurur duymaktayız.
 
SAYGILARIMIZLA.